Infra padlófűtés telepítése könnyűszerkezetes házak beltéri elektromos padlófűtés kialakításának bemutatása
Oldalunkon megismerheti annak a lehetőségét, hogy miként lehet kialakítani könnyűszerkezetes épületek komfortos elektromos padlófűtését gyorsan és egyszerűen
A baloldali képkockákon a munkamenet sorrendbeli lépéseket mutatja be.
A rétegrend a következő
- 3mm XPS lamináltpadló alátét
- 3mm hőtükör
- Újgenerációs infra fűtőfólia
A következő réteg ha laminált burkolatot szeretnénk akkor erre a felületre már lehet közvetlen telepíteni.
Abban az esetben, ha a helyiségekben kerámia burkolatot vagy Viny burkolatot szeretnék kialakítani, akkor a párazáró építő fólia után
- Cementlapot más néven ( szárazpadló) közvetítő felületet kell lefektetni kötésben egymástól fél cm elhagyással
Erre azért van szükség, mert a szárazpadló felületet dryvithálóval be kell teríteni a teljes felületen és utána flexibilis ragasztóvál vékony réteggel a teljes felületet át kell húzni úgy hogy az elhagyott fél cm es illesztéseket a ragasztóval ki kell tölteni.
Miután ez megtörtént, be kell vonni tapadó híddal és ezután jöhet a flexibilis kerámiaburkolat ragasztó illetve a végső kerámia burkolat.
Szárazpadló
Tekintettel arra, hogy száraz építés technológiáról van szó, a szárazpadló alkalmazása gyors, egyszerű tiszta és könnyű megoldást jelent a felhasználó számára. A szárazpadló fontos tulajdonságai közé tartozik, hogy magas szintű hang- és hőszigetelő teljesítménnye van és ezenfelül kiváló tűzállósága van. A szárazpadlós megoldással könnyedén ki lehet küszöbölni az esetleges aljzat egyenetlenségeit is. A Rigidur szárazpadló elemekből nagyon kemény és szilárd padló készíthető – mindennemű utólagos felületkezelési igény nélkül jól bírja a görgős székek okozta igénybevételt.
Az úsztatott szárazpadlót a valóságban 2 darab 1500x500 mm nagyságú, 2x10 vagy 2x12,5 mm vastag Rigidur lap összeragasztásával állítják elő. A szomszédos lapok tökéletes kapcsolatát a két lap egymáshoz képesti eltolása biztosítja.
Miért használjuk a Rigidur szárazpadló lapokat?
• Száraz szerelési folyamat: A padlót víz felhasználása nélkül, így tehát télen is szerelhetjük.
• Magas minőség, megfizethető ár: A Rigidur padlók nagyon kedvező ár-érték arányt nyújtanak.
• Magas műszaki ellenálló-képesség: A Rigidur lapok további felületkezelés nélkül kibírják a guruló székek okozta terhelést is.
• Padlófűtés: Az úsztatott száraz padló tulajdonságaival kifejezetten kedvez az elektromos padlófűtés kialakításának, mivel a szárazpadlók előnyeit egyesíti a gipsz hővezető tulajdonságaival (gyors hőátvétel).
• Magasabb páratartalmú helyiségekben is alkalmazható (konyhák és fürdőszobák): A lapok már a gyártósorról lekerülve mélyen impregnáltak, ellenállnak a levegô páratartalmának, így a vízállósága is fokozottan megjelenik.
A hőhidakat kivédve eltűnik a penészesedés veszélye.
• Rövid és gyors beépítés idő: A ragasztó száradása után a lapok szinte azonnal terhelhetőek vagy burkolhatóak, nem kell hosszú napokat várni a kiszáradási időre, ígezáltal megrövidül a szerelési idő.
• Egyszerű megmunkálás: A lapokat egyszerű a helyszínen össze szerelni és megmunkálni.
• Az elemek alacsony tömege: A lapok alacsony tömege megkönnyíti a helyszíni mozgatását, és statikailag nem terheli meg az épület födém szerkezetét
Az úsztatott szárazpadló – az építkezés gyors, élettartamuk rendkívül magas, nagy tömegeket elbírnak és nem penészednek!