Infra mennyezetfűtést elsősorban akkor szoktuk ajánlani, amikor semmilyen lehetőség nincs padlóra kivitelezni.
Mennyezetre rögzítésekor az alábbi dolgokat kell figyelembe venni.
- Ferde tetősíkra vagy sík mennyezetre kerül beépítésre
- Mennyezetrétegek
Meglévő felületek
- OSB lap
- Rabicolt nád deszkára rögzítve
- Gipszkarton
- Lambéria
- Gerenda
- Vakolt fal
A vakolt fal és a gerenda kivételével, mindegyik felsorolt réteget szinte egyformán kell előkészíteni. Ilyenkor a meglévő felületre lehet kiépíteni a rendszert.Általában a befejező burkolat a gipszkarton lesz amit utána glettelnek és festenek.
Ezeknél a rétegeknél 2 gipszkarton közé kerül a fűtőfólia. Ez azt jelenti, hogy ahol nem volt még gipszkarton, ott függesztett áll mennyezetet kell kiépíteni, majd amikor az első réteg gipszkarton felkerült, utána kell a fűtőfóliát telepíteni amit méretezve pontosan egymás mellé illesztve az 50 cm-es fóliával kell kiépíteni. Ezt követően kapja meg a következő gipszkarton réteget.
Tervezéskor érdemes mindenképp kikérni gipszkartonozással foglalkozó vállalkozó véleményét.
A villamos hálózat előkészítését gondos körültekintéssel kell elvégezni. Minden helyiséget külön áramkörrel kell ellátni és érintésvédelmi fir relét kell az elosztódobozban biztosítani ami csak a fűtés rendszert látja el. Az oldalfalon bejövő 230 v táphálózatot amit az elosztó dobozból indítunk minden esetben 2 x 2.5 átmérőjű MT sodrott rézkábellel építsük ki.
A termosztát doboz 65 mm belső átmérő legyen oldalain csavarozható amit a bejárati ajtó mellé a villanykapcsolók mellett kell kiépíteni 140 cm-es magasságban a padlótól számítva. Gipszkarton falaknál gipszkarton szerelvénydobozt kell választani. Ebből a termosztát szerelvénydobozból kell 20 mm -es védőcsővel a mennyezetre felhozni amit pipával a gipszkartonon keresztül átfűzve lógatunk ki a mennyezetből úgy hogy az oldalfaltól elhagyunk-5-10 cm-es távolságot